Jak wygląda czyszczenie maszyną wysokociśnieniową WUKO?
Problemy z kanalizacją bywają uciążliwe i nierzadko uniemożliwiają korzystanie z instalacji do czasu naprawy. Właśnie dlatego pogotowie wodno-kanalizacyjne dysponuje coraz to nowocześniejszymi urządzeniami, dzięki którym w krótkim czasie można skutecznie wyczyścić i udrożnić kanalizację albo pozbyć się innych problemów, które powstają w czasie jej użytkowania. Mowa tutaj między innymi o maszynie wysokociśnieniowej WUKO. Czym jest i na czym polega czyszczenie kanalizacji przy jej pomocy?
Czym właściwie jest WUKO?
Dzięki rozwojowi technologii osoby, które muszą skorzystać z usług czyszczenia i udrażniania kanalizacji, mogą liczyć na fachową, a jednocześnie coraz szybszą pomoc. Jest to możliwe przede wszystkim za sprawą czyszczenia metodą WUKO. Nazwa tego sposobu radzenia sobie z niedrożną kanalizacją wzięła się od pojazdu asenizacyjnego, który jest przeznaczony do wywozu płynnych nieczystości. Wspomniany pojazd wyróżnia się tym, że jest wyposażony w pompę oraz węża, które pozwalają na efektywne udrożnienie zapchanej sieci kanalizacyjnej. Oprócz tego dysponuje również odpowiednią techniką ciśnieniową.
Jak przebiega czyszczenie maszyną wysokociśnieniową WUKO?
Czyszczenie kanalizacji dzięki pojazdowi WUKO przebiega sprawnie, a przede wszystkim jest skuteczne. WUKO jest maszyną wysokociśnieniową (metoda jest nazywana również hydrodynamiczną), ponieważ działa na zasadzie wtłaczania wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Do udrożnienia kanalizacji metodą WUKO niezbędne jest dobranie węża o odpowiedniej średnicy. Konieczna jest też głowica ze stali nierdzewnej. Prace rozpoczynają się od wprowadzenia węża do rur kanalizacyjnych, wspomniana głowica jest odpowiedzialna za regulację ciśnienia.
Pompa, w którą jest wyposażony pojazd asenizacyjny, ma za zadanie oderwanie zanieczyszczeń od rur. Jest to możliwe dzięki tłoczeniu wody pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Dzięki pojazdowi WUKO można usunąć nawet najbardziej problematyczne nieczystości. Co więcej, taka metoda jest całkowicie nieinwazyjna. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań do instalacji nie są wprowadzane substancje niebezpieczne, na przykład środki żrące.