Jaki sprzęt jest wykorzystywany w WUKO?
Niedrożność rur jest dość częstym zjawiskiem. Najczęściej do zatkania instalacji kanalizacyjnej dochodzi w kuchni, w której do rur trafiają różnorodne odpady z posiłków.
Jakie są przyczyny niedrożności rur?
Do zatkania rur dochodzi także w łazience. W tym miejscu do rur przedostają się włosy oraz wiele różnych nieczystości. W większości przypadków taka sytuacja spowodowana jest beztroską, a nawet bezmyślnością domowników. Do muszli czy zlewozmywaka wrzucane są niekiedy pozostałości po posiłkach. Takie nierozsądne działanie powoduje niejednokrotnie powstawanie zatoru, który odkłada się przez pewien czas i w najmniej odpowiednim momencie potrafi dać znać o sobie. Czasami, niedrożność może być również spowodowana, wadami konstrukcyjnymi kanalizacji. Pierwszym krokiem, jaki jest podejmowany w przypadku zatkania rury, jest zastosowanie domowych środków, żeli i granulatów. Jednak nie zawsze są one skuteczne, niejednokrotnie potrzebna jest pomoc fachowca. Warto wówczas wezwać pogotowie wodno-kanalizacyjne, które oferuje pomoc 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Jaki sprzęt używany jest do udrożnienia rur metodą WUKO?
Do udrażniania rur metodą WUKO stosowane są specjalistyczne urządzenia wysokociśnieniowe. Sprzęt taki, pozwala na usuwanie zatorów i oczyszczanie ścianek rur odpowiednio skierowanym strumieniem wody. Specjalna pompa tłoczy wodę z węża do głowicy dopasowanej do średnicy rury i ilości zanieczyszczeń. Silny strumień wody powoduje odrywanie się zanieczyszczeń, które spływają do studni rewizyjnej. Metoda WUKO jest metodą ciśnieniowo-hydrodynamiczą, bardzo uniwersalną, zabieg taki można wykonać w różnego typu instalacjach. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów oczyszczenia kanalizacji i udrażniania rur. Metoda jest nieinwazyjna i obojętna dla środowiska. Wykorzystuje się w niej przepływ wody pod ciśnieniem, nie stosuje się tutaj żadnych środków chemicznych, które mogłyby uszkodzić konstrukcję całej kanalizacji.