Jakie są najczęstsze awarie baterii łazienkowych?
W ciągu dnia bierzemy prysznic lub kąpiel, wiele razy myjemy ręce oraz twarz. To nie byłoby możliwe bez baterii łazienkowych. Niestety, ich intensywna eksploatacja sprawia, że ulegają awariom. Z wieloma z nich poradzimy sobie samodzielnie, inne jednak wymagają skorzystania z pomocy specjalisty. Jakie są najczęściej spotykane usterki wspomnianych elementów wyposażenia łazienek?
Z jakimi awariami baterii łazienkowych mamy do czynienia najczęściej?
Jednym z najczęściej spotykanych problemów związanych z bateriami łazienkowymi jest zatkanie perlatora. Zwykle mamy z nim do czynienia przez kamień gromadzący się w wodzie. Aby pozbyć się tego problemu, wystarczy wypłukać zabrudzoną część i założyć ją z powrotem. Wiele osób narzeka również na to, że po pewnym czasie użytkowania baterii, woda z kranu zaczyna cieknąć. W tym przypadku przyczyną są najczęściej zużyte uszczelki wymagające wymiany. Czasem za problem odpowiada głowica, którą także trzeba zastąpić nowym elementem.
Przy częstym używaniu baterii, całość może się poluzować, co nierzadko wygląda, jakby cała bateria wymagała wymiany. Zazwyczaj jednak rozwiązanie jest znacznie prostsze i mniej kosztowne — wystarczy dokręcić poszczególne części, aby kran działał dobrze.
Poważna awaria baterii łazienkowej — co robić?
Są sytuacje, kiedy trudno określić, co jest przyczyną awarii. Wtedy samodzielna naprawa może okazać się trudna. Warto w takim przypadku wezwać pogotowie wodno-kanalizacyjne, które przyjedzie niezależnie od dnia czy godziny. Fachowcy określą źródło problemu, dzięki czemu naprawa nie powinna sprawiać problemów. Warto jedynie pamiętać, aby zawsze powierzać tego rodzaju zadania doświadczonym specjalistom, ponieważ tylko to da gwarancję, że kran będzie znów działać poprawnie.